kereste-slider-02

Çam Kerestesi

Çam Kerestesi Nedir?

Ülkemizde yaygın olarak kullanılan Çam kereste, gerek ülkemizin doğal orman kaynaklarından karşılanarak, gerekse Kuzey ülkelerinden ithalatı yapılarak sağlanır. Gebze ve çevresinde çam kereste konusunda en uygun fiyatları sizler için sunuyoruz.

Bugün orman ürünleri sektöründe ağırlıkla kabul görmüş Çam kereste, Sibirya’dan ithal edilen Sarıçam kerestedir.

Yumuşak dokusu sayesinde Çam kereste kolay işlenebilme imkanı sunar. Bu sebeple masif doğrama işlerinde çok yaygın olarak tercih edilir. Doğru kimyasal koruyucularla bakımı yapıldığı takdirde uzun yıllar kulanılmaya uygundur. Kullanılabildiği süreyi dikkate aldığımızda benzerlerinden uzun ömürlü olduğu için, buna bağlı olarak da Çam kereste ucuzdur. 

Kolay bulunabilir oluşu Çam keresteyi inşaatlık kereste olarak da değerlendirebilme imkanı sunar. İnşaatlık Çam kereste hakkında bilgi almak için firma yetkililerimizle irtibata geçiniz. Ayrıca çatı inşaatlarında, çam keresteden ahşap oturtma çatı yapmada sağlamlığından ve iyi çivi tutma özelliğinden dolayı ağırlıklı olarak Çam kereste tercih edilir.

Kullanım Alanları ve Ebatlar

Sanayi Tesisi, Fabrika, İnşaat Firmaları ve Kereste kullanan bütün iş yerlerinin taleplerini karşılayacak nitelik ve ölçülerde 5-5, 5-10, 8-8, 10-10, 10-20 ve özel ölçülerdeki kereste satışımız mevcuttur.